ספרים פרי עיטם של מנתחי התנהגות מוסמכים:

ניתוח יישומי של התנהגות- עקרונות והליכים/ ד"ר איתן אלדר

הספר מציע רציונל תיאורטי וכלים יישומיים להורים, מורים, מטפלים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מפקדים בצבא, מאמני ספורט, פוליטיקאים, אנשי עסקים, מנהלים וחוקרים. לכל אדם המעוניין להבין את פשר התנהגותו, ואת זו של אלה הסובבים אותו. ובמשפט אחד – לכל אלה המתעניינים בהתנהגות – באשר היא. הספר כולל עקרונות והליכים בניתוח התנהגות ומפרט רקע והתפתחות, הגברת והפחתת התנהגות, פיתוח התנהגות חדשה, שליטת גרוי, הכללה-סוגים ואסטרטגיות, ניתוח תפקידי.

אוטיזם/ מיכאל בן צבי

אוטיזם- טיפול באמצעות ניתוח התנהגות. ספר הדרכה לתכנון וביצוע תוכניות טיפול התנהגותיות לילדים בספקטרום האוטיסטי. הספר הראשון בעברית המאפשר להורים ומטפלים בילדים בספקטרום האוטיסטי ללמוד וליישם תכניות טיפול יעילות, על פי הגישה ההתנהגותית. לקוראים מוגש שילוב קולח בין למידת הרקע התאורטי ובין היישום המעשי של תכניות מגוונות להקניית מיומנויות. הספר מקיף תכניות מהרמה הבסיסית ביותר ועד התחומים המתקדמים בשפה והחברתיות של ילדים ומתבגרים אוטיסטים. הורים, מורים ומטפלים ימצאו בו כלי עבודה מועיל ונוח , אך הקריאה בו משלבת גם יחס חם ורגשי לילדים ובעיותיהם, ומשלבת קטעים קצרים מחוויותיהם של הורים.

הורות ללא רגשות אשם/ פרופ' עמוס רולידר

למה רגשות אשם? כי ההורים הישראלים אוהבים את ילדיהם עד כלות הנשמה, דואגים להם ולכל מחסורם ומרעיפים עליהם את מיטב כספם כדי לספק את רצונם ולטפח את כשרונם. אולם בשל נוכחות דלה בבית ומתח בין זוגי, מתעוררים בהם רגשות אשם כבדים, המתורגמים לניסיון בלתי נלאה לפצות ולשרת את הילדים.
התוצאה היא שבמשפחות רבות בארץ האווירה בבית מתוחה, עצבנית ועצובה, וההורים מוצאים את עצמם נבוכים וחסרי אונים מול התנהגויות בלתי ראויות של ילדיהם, הגדלים אמנם עם שפע של אהבה, אך ללא יכולת לעמוד באתגרי החיים ולמצות את הפוטנציאל הטמון בהם.

המלצות על ספרות מקצועית:

אנו, בארגון מנת"ה, ממליצים בהחלט על קריאת ספרות מקצועית הרלוונטית לציבור מנתחי/ות ההתנהגות המוסמכים ושמחים לשתף אתכם/ן בהמלצות מצוינות של מיטב מנתחי ההתנהגות המוסמכים בישראל אודות ספרות  מקצועית.

ספרות מקצועיתניתוח התנהגות והקניית כישורים חברתיים.   

המלצות באדיבות נדב דורון, מנתח התנהגות מוסמך, BCaBA

ספרות מקצועית: ניתוח התנהגות בסביבת בית הספר.

המלצות באדיבות ד"ר שירי אייבזו, מנתחת התנהגות מוסמכת  BCBAD

ספרות מקצועית: כלי הערכה למתבגרים ובוגרים עם צרכים מיוחדים.

המלצות באדיבות שרון ארבל, מנתחת התנהגות מוסמכת BCaBA

ספרות מקצועית: ניתוח התנהגות והתפתחות תקינה.

המלצות באדיבות נדב דורון, מנתח התנהגות מוסמך, BCaBA