חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלום אורח/ת, כניסה

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלום אורח/ת, כניסה

טיפ השבוע- השכבה לישון

השכבה לישון!
ילדים רבים בגיל הרך מתקשים ללכת לישון לבד ובמיטה שלהם, וההורים מוצאים את עצמם בערבים מורטי עצבים של השכבה שאינה מסתיימת. זה לא חייב להיות ככה! מגיע גם לכם ערב נעים של הרגעות בסוף היום, של זוגיות בלי אפיסת כוחות, ערב ללא מריבות עם הילדים ורגשות אשם… אפשר גם אחרת!

הטיפ נכתב ע"י מרכז לובאס ישראל http://www.lovaasisrael.co.il/index.php
קריאה מהנה ולילה טוב לכולנו!
________________________________________

השכבה לישון
הילד לא מוכן להיפרד ולישון לבד במיטה שלו? יש לנו הצעה קלה יותר ליישום מ"שיטת החמש דקות".
ילדים רבים בגיל הרך מתקשים ללכת לישון לבד ובמיטה שלהם, וההורים מוצאים את עצמם בערבים מורטי עצבים של השכבה שאינה מסתיימת. זה לא חייב להיות ככה! מגיע גם לכם ערב נעים של הרגעות בסוף היום, של זוגיות בלי אפיסת כוחות, ערב ללא מריבות עם הילדים ורגשות אשם… אפשר גם אחרת!
הורים רבים מנסים את "שיטת החמש דקות" במטרה להשכיב את הילד במיטתו ולסיים את ההשכבה במהירות. על פי שיטה זו משכיבים את הילד במיטתו ויוצאים מחדרו. גם אם הוא בוכה וקורא להורים לא נכנסים במשך חמש הדקות הראשונות בערב הראשון, 10 דקות בערב השני וכך הלאה, עד שהילד מוותר על הבכי והקריאות מהחדר. עבור רבים, ה"שיטה" הזו קשה מדי, והם חווים את הקושי של הילד באופן שאינם מצליחים לשאתו. אנחנו מציעים אלטרנטיבה!
נניח שתי הנחות יסוד: חשוב מאד עבור ילדים לישון במיטתם למשך כל הלילה, וכן חשוב שיידעו להרדים את עצמם. הנחות אלה הן אבני דרך להתפתחות תקינה ובריאה. מבחינה פיזית, הילד זקוק לשעות השינה המלאות, הרצופות והשקטות לגדילה ולהתפתחות. מבחינה רגשית-נפשית, חשובה היכולת להיפרד מההורים ולפתח עצמאות, במיוחד בדבר כל כך בסיסי כמו הרדמות. ומבחינה משפחתית, חשוב שלילד יהיו הורים מאושרים ומאוחדים.
כדי שההשכבה לישון תהיה תהליך נעים ונטול חיכוכים, אנחנו ממליצים, ראשית, על סדר יום קבוע או "סדר ערב" החוזר על עצמו, בו ישנן שעות קבועות וסדר לפעולות השונות – ארוחת ערב, מקלחת, וכניסה למיטה. עוד אנחנו ממליצים על "טקס" קבוע בהליכה לישון בו קוראים סיפור, מתחבקים, נרגעים (לא משתוללים), ואולי משוחחים מעט או שרים לילד. לאחר ביצוע אותן פעולות, באופן דומה כל ערב, מרגיש הילד בטוח יותר, בסביבה מאורגנת יותר, וזה מרגיע.
ואז מגיעים לפרידה. לעתים, הילד נרדם מחוץ לחדר במיטת ההורים או בסלון, ו/או תוך כדי הימצאות של אחד ההורים איתו – בין אם ההורה עושה משהו (מלטף, מחבק, שר, מנענע את המיטה…), ובין אם הוא נוכח בלבד (שוכב או יושב על מיטת הילד). הצעתנו היא להשכיב את הילד במיטתו, במקום הטבעי, המקובל והקבוע לו מדי יום, תוך שהוא מרדים את עצמו ללא נוכחות ההורה וללא סיוע מצדו. לכן, כדאי לאחר הטקס שלפני השינה, לקחת כיסא, להעמידו בצד מיטת הילד ולשבת עליו בשקט. לומר לילד: "לילה טוב" ולהמעיט בדיבורים איתו (רצוי לא לדבר איתו כלל בשלב זה). עוד כדאי לא לנגוע בו יותר ולא ליצור איתו קשר עין, כדי ליצור מצב בו הילד נרדם לבד, למרות נוכחות ההורה. ממשיכים בנוהל זה מספר ימים, עד שמגיעים למצב בו הילד נרדם ללא קושי תוך זמן קצר. לאחר יומיים-שלושה מוצלחים כאלה, כדאי להתקדם לשלב הבא. בשלב זה, מרחיקים מעט את הכיסא ממיטת הילד ושם יושבים. כעבור יומיים-שלושה נוספים שוב מרחיקים מעט את הכיסא. כך, מאד-מאד בהדרגה, מגיעים עם הכיסא לדלת הכניסה לחדר, וממנה להצבתו מחוץ לחדר, במקום בו לילד אין קשר עין עם ההורה. במקום זה, יתכן כי בהתחלה ההורה עדיין יצטרך להבהיר את נוכחותו בתגובה לשאלות הילד, אך כדאי להמעיט בכך. משלב זה, כבר קל להתקדם לישיבה בסלון, והרי לנו – השכבה פשוטה ומהירה, וילד שישן במיטה שלו ויודע להרדים את עצמו בעצמו.
אגב, ילד שיודע להרדים את עצמו לבד, יעשה זאת בסבירות גבוהה גם לאחר התעוררות שלו בלילה (ורוב הילדים, כמו המבוגרים, מתעוררים במשך הלילה וחוזרים לישון). אבל על התעוררויות בלילה בטיפ אחר…

כתיבת תגובה

אמציה און-ליין

נעים מאוד, אנחנו אמציה אונליין ואנחנו מנגישים ומעבירים ידע כבר 26 שנים בתחומי הטיפול הן לאנשי מקצוע והן לקהל הרחב במגוון רחב של תחומים.
במסגרת הפעילות שלנו, אנו מפיקים קורסים מקוונים, ספרים מקצועיים, עורכים כנסים וימי עיון וירטואליים המיועדים לקהילה המקצועית ולקהל הרחב כדי להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי ולסייע לאנשים להתמודד ולצמוח. בואו להכיר עולם שלם של תוכן שנועד להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלכם.

💡מגוון קורסי אונליין אקטואליים בתחומי הטיפול השונים:
חרדות • מיינדפולנס • הפרעות קשב וריבוז • אוטיזם • ויסות חושי • התמכרות למסכים • זוגיות • טיפול משפחתי • הדרכת הורים

💡 את הקורסים מעבירים מיטב המרצים: פרופ’ אסתר כהן, פרופ’ חיים עומר, פרופ’ יואל אליצור ועוד

• בזמן ובקצב שלכם עם יחידות מוקלטות מראש
• שאלות ותשובות מוקלטות בסוף כל יחידה
• התכנים זמינים למשך 12 חודשים
• קבלת תעודת השתתפות

הוצאת "אח"

הוצאת אח הנה הוצאה ותיקה, אשר מוציאה לאור ספרות מקצועית בשיתוף עם אוניברסיטאות ומכללות, במקביל לספרות מקצועית מתורגמת.
באתר ניתן לרכוש ספרים וחומרי למידה בתחומים כמו פסיכולוגיה והתפתחות, אימון, CBT, לקויות מגוונות, הורות, תרפיה ועבודה בקבוצות. האתר נוח לגלישה, משולב בו מידע על הכותבים והספרים מסווגים על פי נושאי חיפוש בולטים.

אנו מזמינים אתכם לרכוש באתר, המציע הנחה קטלוגית קבועה בסדר גודל של 30 אחוז, ועבורכם, חברי הארגון, מוצעת הנחה נוספת בסדר גודל של 5 אחוזים עם הזנת קוד קופון.

אלית בריל

מתמודדים עם ילד שהתנהגותו המאתגרת נובעת מכמות טריגרים מרובה ולא יודעים מאיפה להתחיל? או עם ילד פאסיבי שתלוי במבוגרים על כל צעד ושעל? שניהם ילדים שמתמודדים באופן לא יעיל עם סיטואציות מאתגרות בחייהם! תכנית 'מלך הפתרונות' מהווה מענה התנהגותי מצוין שיביא לשינוי ארוך טווח ומשמעותי עבור ילדים אלו.
בזכות התכנית, תוכלו להציג לצוותים / להורים כלי מעולה, כאשר שפת התכנית הייחודית מביאה להכללה בין הסביבות השונות ומאפשרת גם להורים / לצוותים השונים לקדם את הילד לאורך היום. 'מלך הפתרונות' עושה שימוש בטכניקות התנהגות מתוקפות, מיושמת למעלה מעשור, פורסמה בכתב עת מדעי ונחקרת כעת כעבודת דוקטורט באונ' אריאל.
הקורס הדיגיטלי של מלך הפתרונות מורכב משישה חלקים המסודרים בהתאם לשלבי יישום התכנית בשטח, מצטברים לכדי 3 שעות, פתוח לשנתיים (!!) לצפייה בזמן המתאים לכם. הקורס הדיגיטלי כולל ערכת חומרים עשירה ליישום מוצלח מהנה וחוויתי של התכנית.

אלית בריל, מנתחת התנהגות מוסמכת מעל 15 שנה, BCBA, M.A, בעלת תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם ודוקטורנטית באוניברסיטת אריאל. מרכזת את תחום ניתוח ההתנהגות בבית ספר כוללני לילדים עם ASD. מעבירה השתלמויות ומרצה לצוותים חינוכיים וטיפוליים בחינוך הרגיל והמיוחד ומלווה מנתחי התנהגות בדרכם המקצועית. זכתה לאחרונה באות הצטיינות נשיא המדינה לעובדי הוראה בעקבות התכניות והפרוטוקולים אותם מפתחת עבור הילדים, ובראשם תכנית הדגל: 'מלך הפתרונות' לקידום פתרון בעיות בחיי היום יום לחינוך הרגיל והמיוחד.

מיטל קליין

שמי מיטל קליין, מנתחת התנהגות. בעלת ותק של 15 שנה במשרד החינוך.

מומחית תחום התנהגות במתי"א בת ים, מדריכה ומלווה צוותים חינוכיים, הורים וילדים.בעלת תוכנית חינוכית מאושרת בגפ"ן בשם "מיטל קליין- מנווטים בהצלחה" לניהול כיתה מיטבי וחיובי.
מפתחת ומייצרת כלים התנהגותיים לצוותים חינוכיים בחינוך הרגיל והמיוחד.

15% הנחה על מגוון הכלים ההתנהגותיים שיעזרו ויעשירו את ארגז הכלים שלכם בהדרכות:
1. 5 סדנאות דיגיטליות מגוונות ויישומיות בנושא מיומנויות ניווט כיתה.
2. מגוון מוצרים להדפסה מתוך קטלוג המוצרים לניהול וניווט כיתה.
3. חוברת עזר יישומית "ניתוח בשטח פתוח"- לכל מי שמדריך ומלווה צוותים במערכת החינוך.
4. לנווט ביחד- הדרכות אישיות בזום לפי צורך.

מודל גפן

מודל גפן נולד מתוך ניסיון יישומי וידע מקצועי שצברנו במשך שנים רבות בעבודה שלנו באקדמיה עם אנשי צוות מומחים ומיומנים בניתוח התנהגות ובשטח מול צוותי חינוך ומטפלים שונים בילדים.

התכניות שלנו מתמקדות ביצירת שינוי אמיתי במיומנויות חברתיות, קשיי התנהגות, שיתוף פעולה, עיבוד מידע ותקשורת בינאישית.
העבודה שלנו מתמקדת בפרקטיקה ובמתן כח וכלים למעטפת התומכת בילד – הורים, אנשי חינוך ומטפלים מקצועיים.

במסגרת עבודתנו במודל גפן אנו מספקים הכשרה למנתחי התנהגות ומטפלים נוספים ונותנים מענה בבתי הספר ובגני הילדים בהתייחס לקשיים התנהגותיים, קוגנטיבים ומשתמשים בכלים מהתיאוריה ההתנהגותית, ההתקשרותית ותפקודים ניהוליים.

בית ליאור

בית ליאור הנו מרכז ללימוד וטיפול ע”פ עקרונותיה של הגישה ההתנהגותית (Applied Behavior Analysis) בשילוב כלים טיפוליים מתקדמים.

המרכז מעניק הכשרה למעוניינים ללמוד את הגישה, לאנשי מקצוע המבקשים להעשיר את סל כליהם, להורים לילדים עם צרכים מיוחדים וכן מקיים מערכי טיפול ביתיים לילדים המאובחנים עם עיכוב התפתחותי/אוטיזם. בית ליאור הוקם בשנת 2010 ע”י ד”ר גילי יהב מתוך הכרה רבת שנים את שטח הטיפול ודרישותיו וחרט על דגלו מתן שירות מקצועי ואתי לכל הבאים בשעריו כחלק בלתי נפרד מחזונו – להוות בית חם לילדים המטופלים, להוריהם ולמטפלים.

במסגרת המחלקה האקדמית הדיגיטלית שלנו תוכלו למצוא מדריכים וקורסים המיועדים בין השאר למנתחי התנהגות: https://did.li/IYQlC
כמו כן ספרות מקצועית שעשויה להעשיר את חווית הלמידה והעשייה בשטח: https://liorcenter.com/shop/

D-store

"די סטור- משחקים ופתרונות לא רק לילדים". חנות פיזית ואונליין של משחקים, מוצרים ועזרים לצרכים מיוחדים. מגוון המוצרים שלנו כולל מוצרי כובד ומגע עמוק, משחקים ואביזרים תחושתיים סנסוריים, עזרים ללמידה, משחקי שפה ועוד המון מוצרים  בתחומי ההתפתחות השונים.

משל

חברת משל קמה לפני מעל 20 שנה במטרה לספק את המוצרים האיכותיים ביותר בתחום הריפוי בעיסוק.

במשך השנים החברה התרחבה למוצרים נוספים בתחום הפיזיותרפיה, שיקום ומוצרי עזר לעצמאות ביום יום (ADL) 

כיום החברה הינה ספקית של עמותות רבות בארץ כגון עמותת אלו"ט, עמותת אותי, כמו כן של כל קופות החולים, בתי החולים ובתי חולים סיעודיים בארץ.

adhdshop

חנות ייעודית למתמודדים עם הפרעת קשב, לקויות למידה, קשיי וויסות חושי ועוד.

תמצאו בו מגוון גדול ומובחר של מוצרים המחולקים לפי קטגוריות לנוחותכם בתחומים השונים והמגוונים בהם עוסק האתר.

דילוג לתוכן